Ця он-лайн консультація містить 27 конструкторів ліцензійних договорів з резидентами (авторами, спадкоємцями і юридичними особами).

Всі договори розбиті на три групи.

У першій групі містяться ліцензійні договори, у відповідності з якими передаються права на використання художніх і фотографічних творів в поліграфічному виконанні.

У другій групі містяться ліцензійні договори, у відповідності з якими передаються права на використання художніх і фотографічних творів у цифровій формі.

У третій групі містяться ліцензійні договори, у відповідності з якими передаються права на використання художніх і фотографічних творів в поліграфічному виконанні і цифровій формі.

У зв'язку з тим, що є три види винагороди, що виплачується за використання твору, то ліцензійні договори розділені за видами винагороди (паушальне, роялті, комбіноване).

Як свідчіть судова практика, останнім часом видавці все частіше стають відповідачами в судах по справам про захист авторського права на твори. Щоб у цьому переконатися достатньо зайти в єдиний реєстр судових рішень і ввести ключові слова "Видавництво. Авторське право".

Основною причиною через яку видавці програють справи в судах є авторський договір, який містять масу помилок, які приводять до поразки в суді і, відповідно, до виплати компенсацій за порушення авторського права. Суми компенсацій, які стягують з видавців за рішенням суду, вражають (від 10 до 2500 мінімальних зарплат).

Слід зазначити, що доки підготовкою авторських договорів в видавництвах будуть займатися не фахівці в договірної роботи та авторському праві, а директор, головний редактор, головний бухгалтер, економіст і будь-яка інша особа, якій цю роботу доручено, проблем з порушенням авторського права на твори не уникнути.

Для того щоб видавцю уникнути проблем з порушенням авторського права, необхідно використовувати якісні авторські договори.

Слід зазначити, що мрія видавця про якісний авторський договір стала реальністю. Справа в тому, що створені шаблони авторських договорів, кожний з яких є конструктором договорів, використовуючи який видавець може створити сотні авторських договорів з одного шаблону.

Для того щоб в цьому переконається пропонуємо скористатися конструктором договору про передачу (відчуження) виключних майнових прав на твір.  

Увага!  В конструктору договору вимкнено функції виділення і перетягування, «Вирізати», «Копіювати», «Виділити все». Крім того, відключено комбінацію клавіш <Ctrl>+<Key>, <Alt>+<Key>, <Print Screen>.

Зразок договору можна роздрукувати, використавши комбінацію клавіш <Ctrl>+<Р>.

Якщо маєте намір зберігти на комп’ютери підготовлений договір, то використовуйте віртуальний принтер, наприклад, doPDF.

Слід зазначити, що для підготовки договору видавець може скористатися оффлайн конструктором договорів.

Перша группа конструкторів ліцензійних договорів (використання творів в поліграфічному виконанні). 

1.1.) Ліцензійні договори з автором твору.   

Ліцензійний договір з автором та з виплатою паушальної винагороди (видання твору в поліграфічному виконанні)

Ліцензійний договір з автором та з виплатою роялті (видання твору в поліграфічному виконанні)

Ліцензійний договір з автором та з виплатою комбінованої винагороди (видання твору в поліграфічному виконанні)

1.2) Ліцензійні договори з спадкоємцем автора.

Ліцензійний договір зі спадкоємцем та з виплатою паушальної винагороди (видання твору в поліграфічному виконанні)

Ліцензійний договір зі спадкоємцем та з виплатою роялті (видання твору в поліграфічному виконанні)

Ліцензійний договір зі спадкоємцем та з виплатою комбінованої винагороди (видання твору в поліграфічному виконанні)

1.3) Ліцензійні договори з юридичною особою.

Ліцензійний договір з юридичною особою та з виплатою паушальної винагороди (видання твору в поліграфічному виконанні)

Ліцензійний договір з юридичною особою та з виплатою роялті (видання твору в поліграфічному виконанні)

Ліцензійний договір з юридичною особою та з виплатою комбінованої винагороди (видання твору в поліграфічному виконанні)

Друга группа конструкторів ліцензійних договорів (використання творів в цифровій формі). 

2.1) Ліцензійні договори з автором твору.  

Ліцензійний договір з автором та з виплатою паушальної винагороди (видання твору в цифровій формі)

Ліцензійний договір з автором та з виплатою роялті (видання твору в цифровій формі)

Ліцензійний договір з автором та з виплатою комбінованої винагороди (видання твору в цифровій формі)

2.2) Ліцензійні договори з спадкоємцем автора.

Ліцензійний договір зі спадкоємцем та з виплатою паушальної винагороди (видання твору в цифровій формі)

Ліцензійний договір зі спадкоємцем та з виплатою роялті (видання твору в цифровій формі)

Ліцензійний договір зі спадкоємцем та з виплатою комбінованої винагороди (видання твору в цифровій формі)

2.3) Ліцензійні договори з юридичною особою.

Ліцензійний договір з юридичною особою та з виплатою паушальної винагороди (видання твору в цифровій формі)

Ліцензійний договір з юридичною особою та з виплатою роялті (видання твору в цифровій формі)

Ліцензійний договір з юридичною особою та з виплатою комбінованої винагороди (видання твору в цифровій формі)

Третя группа конструкторів ліцензійних договорів (використання творів в поліграфічному виконанні і цифровій формі). 

3.1) Ліцензійні договори з автором твору.  

Ліцензійний договір з автором та з виплатою паушальної винагороди (видання твору в поліграфічному виконанні та в цифровій формі)

Ліцензійний договір з автором та з виплатою роялті (видання твору в поліграфічному виконанні та в цифровій формі)

Ліцензійний договір з автором та з виплатою комбінованої винагороди (видання твору в поліграфічному виконанні та в цифровій формі)

3.2) Ліцензійні договори з спадкоємцем автора.

Ліцензійний договір зі спадкоємцем та з виплатою паушальної винагороди (видання твору в поліграфічному виконанні та в цифровій формі)

Ліцензійний договір зі спадкоємцем та з виплатою роялті (видання твору в поліграфічному виконанні та в цифровій формі)

Ліцензійний договір зі спадкоємцем та з виплатою комбінованої винагороди (видання твору в поліграфічному виконанні та в цифровій формі)

3.3) Ліцензійні договори з юридичною особою.

Ліцензійний договір з юридичною особою та з виплатою паушальної винагороди (видання твору в поліграфічному виконанні та в цифровій формі)

Ліцензійний договір з юридичною особою та з виплатою роялті (видання твору в поліграфічному виконанні та в цифровій формі)

Ліцензійний договір з юридичною особою та з виплатою комбінованої винагороди (видання твору в поліграфічному виконанні та в цифровій формі)

© Зразки авторських договорів, як літературні твори, Володимир В. Коноваленко, 2007-2016

© Конструктор договорів, як комп’ютерна програма, Володимир В. Коноваленко, Андрій С. Коловський, 2015-2016

Рекомендована література

Авторське право. Зразки договорів

К5

 

У книзі міститься 72 зразки авторських договорів для видавців, авторів літературних творів, художників, дизайнерів, архітекторів, фотографів, перекладачів, укладачів збірників творів та їхніх спадкоємців, зокрема 13 зразків договору про передавання виключних майнових прав на твори, 19 зразків ліцензійного договору, 40 зразків договору замовлення. У комплект договорів включено договори з резидентами і нерезидентами. Кожен зразок договору містить докладні коментарі, які дозволяють працювати з договорами видавцеві, авторові та спадкоємцеві з будь-яким рівнем підготовки у сфері авторського права. Посібник складається з двох частин. Перша має друкований вигляд і містить 37 зразків авторських договорів, а друга частина книги подана в електронному додатку.

 

Авторське право у видавничій справі: Практичний посібник для авторів, редакторів, видавців

Книга

 

У посібнику викладено практичні поради, як використовувати твори у книгах, газетах, журналах та іншій видавничій продукції без порушення авторських прав. Наявність великої кількості ілюстрацій у вигляді схем і таблиць робить книгу доступною читачам з будь-яким рівнем знань у галузі авторського права. З цього видання автори дізнаються, як отримати максимальний дохід від використання творів, редактори навчаться робити юридичне “очищення” творів від прав третіх осіб, а видавці зможуть уникнути збитків і розорення. Книга насичена прикладами з судової практики, знання якої дасть змогу авторам і видавцям організувати ефективний захист авторських прав. Для авторів, редакторів, видавців та усіх, хто цікавиться видавничою справою.

 

 Авторское право в издательском деле. Практическое пособие для авторов, редакторов, издателей

Книга

В книге изложены практические советы по использованию произведений в книгах, газетах, журналах и другой издательской продукции без нарушения авторских прав. Наличие большого количества иллюстраций в виде схем и таблиц делает книгу доступной читателям с любым уровнем знаний в области авторского права. А вторы узнают из книги о том, как извлечь максимальный доход от использования произведений, редактора научаться проводить юридическую «очистку» произведений от прав третьих лиц, а издатели смогут избежать убытков и разорения. Книга насыщена примерами из судебной практики, знание которой позволит авторам и издателям организовать эффективную защиту авторских прав.

 

 

Інтелектуальна власність в рекламі, фірмовому стилі підприємства і дизайні продукту (упаковки). Практичний посібник для авторів, виконавців, рекламістів, рекламодавців

КнигаУ пропонованому виданні висвітлюються основні питання створення та використання рекламних продуктів, фірмового стилю підприємства і дизайну продукту (упаковки) без порушення прав інтелектуальної власності. Книга є практичним посібником про інтелектуальну власність для авторів творів та промислових зразків, дизайнерів, виконавців, виробників фонограм та інших суб’єктів права інтелектуальної власності, рекламістів, рекламодавців, а також менеджерів торговельної марки. Зміст видання проілюстровано великою кількістю схем і таблиць, що робить його доступним для читачів із будь-яким рівнем знань у галузі права інтелектуальної власності. Видання адресоване тим, хто хоче отримати максимальний дохід від використання об’єктів права інтелектуальної власності.

 

 Роялти в Налоговом кодексе Украины: нет термина коварнее на свете

Книга

На основе глубокого анализа понятия «роялти» автор приходит к парадоксальному выводу о том, что не все платежи за использование произведений, изобретений, торговых марок и других объектов права интеллектуальной собственности являются роялти в понятии Налогового кодекса Украины. Разделения платежей на роялти – не роялти позволяет налогоплательщикам избежать занижения налоговых обязательств по НДС и налогу на прибыль. Книга является практическим пособием для бухгалтера, аудитора, налогового консультанта и налогового инспектора.